۷ جزء مهم یک رابطه سالم و شاد

بازدیدها: 474

۷ جزء مهم یک رابطه سالم و شاد

۷ جزء مهم یک رابطه سالم و شاد هر رابطه‌ای برخوردها و نیازهای تعاملی متفاوتی دارد. یک راه‌حل که برای تمام مشکلات کارساز باشد وجود ندارد. این مولفه‌ها تنها بخشی از یک دستورالعمل هستند. آگاه باشید که مولفه‌های بسیار بیشتری از این ۷ مورد برای ساختن یک رابطه سالم و شاد می‌تواند وجود داشته باشد- شاید شما هم مولفه‌های مختص به خودتان را داشته باشید که بخواهید به اشتراک بگذارید.

۱. اقرار کردن به خوشبختی خودتان.

“من وقتی خوشبختم که…” یک عبارت رایج است که بسیاری از ما می‌توانیم آن را با چیزی پر کنیم که مطمئن هستیم سعادت ابدی‌مان را تضمین خواهد کرد. اما خوشبختی ما به هیچ چیز بیرونی وابسته نیست، چون خوشبختی انتخابی است که می‌توانیم انجام دهیم.

۲. صداقت و شفافیت.

به اشتراک گذاشتن افکار و احساسات به صورت صادقانه و از طریق تعاملات مستقیم و رودررو می‌تواند از بروز احساسات بد غیرضروری جلوگیری کند. توجه به احساسات دیگران، و ارتباط برقرار کردن با آن احساسات، می‌تواند به شما کمک کند روی هر شکاف ارتباطی پل بزنید.

۳. سازش کنید.

زندگی تماما حول محور تعادل در جریان است، و روابط نیز باید چنین باشند. حفظ همیشگی تعادل در یک رابطه می‌تواند دشوار باشد. فرد ممکن است وقتی که با دوران سختی مواجه می‌شود به توجه بیشتری نیاز داشته باشد، یا شاید کسی ساعات طولانی به شدت کار ‌کند تا کم کاری شخص دیگری را جبران کند. گاهگاهی، روابط می‌توانند ۸۰/۲۰ یا ۷۰/۳۰ باشند، و ممکن است اینطور احساس کنید که بیشتر کارها را شما انجام می‌دهید،

۵. موافقت با مخالفت.

بسیاری از آدم‌ها سعی می‌کنند از مشاجره و درگیری اجتناب کنند، اما به اشتراک گذاشتن عقاید متفاوت هم امر مهمی است. توانایی داشتن مکالمات بحث‌برانگیز با عزیزان به روشی دیپلماتیک ویژگی مثبتی است، اما گاهی ممکن است مجبور باشید برای جلوگیری از مشاجره، با مخالفت موافقت کنید. هرگز قرار نیست دو نفر در یک رابطه بر سر همه چیز با هم موافقت داشته باشند. به خودتان و احساسات طرف مقابل‌تان احترام بگذارید، و بپذیرید که داشتن اختلاف عقیده مشکلی ندارد؛ به هر حال، عقاید و دیدگاه‌های متفاوت چیزهایی هستند که یک فرد را خاص می‌کنند.

۶. تمرین مهربانی.

این ممکن است واضح‌ترین کلید داشتن یک رابطه سالم و شاد باشد، و با وجود این ما اغلب آنقدر در زندگی‌های خود غرق می‌شویم که فراموش می‌کنیم آرامش خود را حفظ کنیم و با شریک زندگی خود مهربان باشیم، حتی در زمان‌های استرس و ناامیدی.

۷. برای یک رابطه سالم و شاد از مرزهای خود حفاظت کنید.

فشارها و تنش‌های بیرونی می‌توانند به یک رابطه وارد شوند و به ایجاد استرس و مشقت بینجامد. کسی که باعث ایجاد تنش می‌شود، چه یکی از افراد خانواده‌ی همسرتان باشد، چه همسر سابق‌تان، یا والدین‌تان یا هر کس دیگری، این رابطه‌ی شما با محبوب‌تان است که حائز اهمیت است. گاهی بهتر است که مرزهای مناسبی تعیین کنید و اجازه ندهید این نیروهای بیرونی بر افکار و احساسات شما حکمرانی کنند. به جای آن، فقط روی دو نفری که در یک رابطه مهم هستند تمرکز کنید.


۷ جزء مهم یک رابطه سالم و شاد

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید