چالش عکس‌های سیاه و سفید زنانه در اینستاگرام

بازدیدها: 292

چالش عکس‌های سیاه و سفید زنانه در اینستاگرام

چالش عکس‌های سیاه و سفید زنانه در اینستاگرام / این مطلب درباره‌ی چالشی‌ست که این‌روز‌ها در اینستاگرام به‌راه افتاده است. چالشی با مفهوم «حمایت زنان از زنان».

: اگر در یکی دو روز گذشته تصاویر سیاه و سفید زنان در اینستاگرام توجه‌تان را جلب کرده، در جریان باشید که هدف این چالش اینستاگرامی برای نشان دادن «‌حمایت زنان از زنان» است. در این چالش، هر کاربر عکسی سیاه و سفید از خود را به اشتراک می‌گذارد و دستکم یک زن دیگر را به شرکت در آن دعوت می‌کند.

هشتگ #challengeaccepted یا به عبارتی «‌#چالش پذیرفته شد» در پای این پست‌ها نوشته می‌شود تا طیف وسیع کسانی که با هدف شرکت در کارزار «‌حمایت زنان از زنان» عکس سیاه و سفید گذاشته‌اند را نشان دهد.

چالش عکس‌های سیاه و سفید زنانه در اینستاگرام

اگر روی این هشتگ کلیک کنید با موجی از عکس‌های سیاه و سفید زنان در حالت‌های مختلف مواجه می‌شوید که اغلب با شرح‌هایی در رابطه با توانمندی زنان و تلاش آن‌ها برای برابری به اشتراک گذاشته شده‌اند. تا کنون بیش از ۴ میلیون بار از این هشتگ استفاده شده است.این اولین باری نیست که کاربران اینستاگرم از عکس‌های سیاه‌وسفید به عنوان روشی برای آگاهی‌بخشی یا حمایتشان از یک کارزار استفاده می‌کنند.

چالش عکس‌های سیاه و سفید زنانه در اینستاگرام

قتل پینار گولتکین، دختر دانشجوی ۲۷ ساله اهل موغلای ترکیه به دست یک پسر، جامعه ترکیه را تکان داد و به اعتراضات خیابانی و واکنش‌ در شبکه‌های اجتماعی انجامید. معترضان می‌گویند قتل‌های پرشمار زنان در سال‌های اخیر در ترکیه، نتیجه روندهایی است که از سوی نهادهای مذهبی و دولتی پیش برده می‌شود.

چالش عکس‌های سیاه و سفید زنانه در اینستاگرام

پینار گلتکین از روز ۲۶ تیر ماه ناپدید شده بود و خبر پیدا شدن جسد او در روز ۳۱ تیر تیتر یک رسانه‌های ترکیه شد. هم‌زمان با انتشار این خبر جمعی از فعالان زنان در اعتراض به این زن‌کشی در چند شهر با شعار «ساکت نخواهیم ماند» به خیابان آمدند که با دخالت پلیس، تجمعات آنها به خشونت کشیده شد.

هشتگ «PınarGültekin#» در فاصله دو روز متوالی در صدر هشتگ‌ها در ترکیه و جهان بود. مرال آ‌ک‌شنر، رئیس حزب اپوزیسیون «İYİ PARTİ» با انتشار یک توئیت در حساب کاربری خود در توئیتر خواستار اجرای «کنوانسیون استانبول» برای حفاظت از زنان در برابر خشونت‌ها در ترکیه شده است.

چالش عکس‌های سیاه و سفید زنانه در اینستاگرام

کنوانسیون «پیشگیری و مبارزه با خشونت علیه زنان و خشونت خانگی» معروف به «کنوانسیون استانبول» یک معاهده جامعِ حقوقی برای پیشگیری و مبارزه با خشونت علیه زنان است که بر اساس آن دولت ترکیه موظف شده تا با اتخاذ رویکردی جامع در قبال اشکال گوناگون خشونت علیه زنان و جرم‌انگاری آن‌ها و تعمیم و توسعه دامنه تعهدات خود در برابر حفاظت از آنها در هر شرایطی از جمله زنان مهاجر و جنگ‌زده، زمینه‌های حذف خشونت علیه زنان و دختران را از میان بردارد.

او در یکی از توئیت‌هایش نوشت: «من شک ندارم که قاتل پینار گولتکین، سنگین‌ترین مجازاتی را که سزاوار آن است دریافت می‌کند. این پرونده شخصاً پیگیری خواهد شد، در جمهوری ترکیه برای پایان دادن به خشونت علیه زنان هرچه لازم باشد، انجام خواهیم داد.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید