۱۵ نکته طلایی پیدا کردن خانه مناسب برای زوج های جوان

بازدیدها: 161

۱۵ نکته طلایی پیدا کردن خانه مناسب برای زوج های جوان

۱۵ نکته طلایی پیدا کردن خانه مناسب برای زوج های جوان / پیدا کردن آپارتمان همیشه یک فرآیند‌ی طولانی است که نیاز به یک رویکرد جدی دارد. البته زمانی که شریک زندگی‌تان در تمام طول جست‌وجو از شما پشتیبانی می‌کند، کارتان بسیار ساده‌تر خواهد بود. با این حال، برخی از اشتباهات رایج وجود دارد که زوج‌ها مرتکب می‌شوند و ما در این نوشتار ۱۵ نکته طلایی پیدا کردن خانه مناسب برای زوج های جوان به شما کمک می‌کنیم که از آنها دوری کنید.

۱۵ نکته طلایی پیدا کردن خانه مناسب برای زوج های جوان

در این نوشتار فهرستی از متداول‌ترین موضوعاتی که شما و افراد مهم دیگر در هنگام جست‌وجو برای پیدا کردن آپارتمان می‌توانید مد نظر داشته باشید، آماده کرده‌ایم. ما معتقدیم این نکات قطعا می‌توانند به شما در انتخاب صحیح و اصولی کمک کنند. با ما همراه باشید!

نکات طلایی پیدا کردن خانه مناسب برای زوج های جوان

۱. نیازها و خواسته‌های خود را فهرست کنید

پیدا کردن آپارتمان شما هنوز در این مرحله آغاز نشده‌است، بنابراین این شانس را دارید که قدم بزرگی را در جهت پیدا کردن یک مکان مناسب که متناسب با نیاز هر دوی شما باشد، بردارید. بهترین راه برای دستیابی به این هدف، فهرست کردن تمام نیازها و خواسته‌هایی است که شما و شریک زندگی‌تان دارید.

بهترین ایده در این‌جا این است که هر کدام از شما فهرست خود را به طور مستقل تهیه کنید و سپس آنها را با هم مقایسه کنید. به این ترتیب روی تصمیمات یکدیگر تأثیر نخواهید داشت و می‌توانید چیزهایی را که واقعاً لازم و مورد نظر هستند، بنویسید.

پس از تهیه فهرست، می‌توانید در مورد آنها بحث کنید و نکات مشترکی از درون‌شان بیرون بیاورید، چیزی اضافه کنید و یک فهرست نهایی آماده کنید تا در نهایت متوجه شوید که باید دنبال چه چیزی باشید.

۲. با شریک زندگی‌تان صادق باشید

صادق بودن در این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد و البته که موضوع فقط تقویت رابطه‌ی میان شما نیست. منظور ما این است که درباره هر مسئله‌ای که ممکن است در پیدا کردن آپارتمان برای یک زوج مطرح باشد، صحبت و تبادل نظر کنید.

متأسفانه، برخی از آدم‌ها وقتی می‌بینند که شریک زندگی‌شان یک آپارتمان را دوست دارد، احساسات خود را پنهان می‌کنند. با این حال، مهم است که مکالمه را باز نگه دارید و به همسرتان بگویید که این آپارتمان خاص مناسب شما نیست و علاقه‌ای به آن ندارید.

تلاش برای شاد کردن شریک زندگی‌تان بسیار عالی و عاشقانه به نظر می‌رسد، اما باید اطمینان داشته باشید که هردوی شما نسبت به مکانی که قرار است در آن زمان زیادی را سپری کنید، احساس خوبی دارید.

۳. موقعیت مکانی آپارتمان بسیار مهم است

موقعیت مکانی خانه‌ی آینده شما باید نخستین چیزی باشد که به آن توجه می‌کنید. یک آپارتمان مناسب باید باشد:

– به اندازه کافی نزدیک به محل کار هر دوی شما باشد، تا مجبور نشوید هر روز یک ترافیک سنگین یا مسافت طولانی را برای رسیدن به آن طی کنید.

– به انداز‌ی کافی به یک مرکز خرید یا فروشگاه‌های مواد غذایی نزدیک باشد.

کسانی که نمی‌خواهند هزینه‌ی زیادی را برای اجاره‌ی آپارتمان بپردازند، باید در نظر بگیرند که به یک محله کم‌تر مشهور بروند. اما نکته اصلی در این مورد نیز وجود یک مرکز حمل‌ونقل عمومی عالی در آن منطقه است، تا بتوانید بدون هیچ زحمتی به محل کار و نزدیک‌ترین فروشگاه رفت و آمد کنید.

اگر شما و شریک زندگی‌تان قصد دارید به زودی بچه‌دار شوید، توصیه می‌کنیم که به دنبال مکانی باشید که در نزدیکی‌اش مناطق تفریحی و پارک هم وجود داشته باشند. در این حالت، اجاره کردن مکانی در منطقه‌ای آرام و خانوادگی منطقی به نظر می‌رسد.

۴. اوضاع مالی‌تان را مرور کنید

بررسی اوضاع مالی کنونی و آینده‌تان اهمیت زیادی در پیدا کردن آپارتمان مناسب دارد. شما به عنوان یک مستاجر باید در مورد پرداختی‌های‌تان احساس امنیت و آرامش داشته باشید و باور کنید که هر صاحبخانه‌ای هم می‌خواهد دقیقا همین احساس را با حضور شما تجربه کند!

برای اطمینان از اینکه هر دوی شما می‌توانید به موقع اجاره‌بها را پرداخت کنید، بهترین کار این است که تمام امور مالی را قبل از حتی جست‌وجو برای آپارتمان به دقت بررسی کنید.

۵. در مورد آنچه که از عهده‌ی هر یک از شما برمی‌آید، گفت‌وگو کنید

همیشه باید به یاد داشته باشید که شما مشاغل و حقوق‌های متفاوتی دارید. این احتمال وجود دارد که آنچه برای شما مقرون به صرفه است، واقعاً برای شریک زندگی‌تان تامین‌کردنی نیست.

قبل از شروع جست‌وجو برای پیدا کردن آپارتمان، درباره بودجه‌تان صحبت کنید و مهمتر از همه، درباره صورتحساب گاز و برق و سایر مسائل مربوط به پول صحبت کنید. دانستن سقف آن‌چه از عهده‌تان برمی‌آید یک اقدام ضروری است، و در واقع بدون رسیدن به قطعیت در این مورد نمی‌توانید به نتیجه‌ی مثبتی دست پیدا کنید.

۶. مشخص کنید که چه کسی مسئول امور مربوط به اجاره‌ی خانه خواهد بود

شما باید به روند پیدا کردن آپارتمان‌ها به طور جدی نگاه کنید و مطمئن شوید که قرار نیست جریانی از تماس‌ها و پیشنهادات غیرکنترل‌شده دریافت کنید. اگر هر دوی شما شماره تلفن‌تان را اعلام کنید، دچار یک آشفتگی کامل خواهید شد و نمی‌توانید درک کنید که چه پیشنهادی را قبلاً بررسی کرده‌اید و کدام یک را از دست داد‌ه‌اید.

بهترین راه برای جلوگیری از آشفتگی این است که تصمیم بگیرید چه کسی قرار است پاسخگوی همه‌ی تماس‌ها و پیشنهادات باشد.

به عنوان مثال، اگر یکی از شما فعلا تعطیل است یا درحال‌حاضر خارج از دفتر کار می‌کند، می‌تواند پیشنهادات را مدیریت کند و با صاحبخانه در تماس باشد.

۷. یک برنامه‌ی زمانی برای بازدید بگذارید که برای هر دوی شما مقدور باشد

برای پیدا کردن آپارتمانی که هر دوی شما دوست دارید و برای‌تان مناسب است، باید بتوانید هر دو با هم به موارد مختلف سر بزنید و به آنها نگاهی بیندازید، در موردشان گفت‌وگو کنید و یک تصمیم آگاهانه بگیرید.

اگر یکی از شما از خانه دیدن کند، این احتمال وجود دارد که نتواند به سؤالاتی که برای شما مهم هستند پاسخ دهد. همچنین، همیشه مهم است که گشت و‌گذار در خانه بکنید و ببینید آیا این ملک اصلا به درد شما می‌خورد یا خیر.

به همین دلیل هوشمندانه‌ترین کار این است که بازدیدها را مطابق با برنامه‌ی زمانی هر دوی‌تان تنظیم کنید و خانه‌ها را در کنار هم بررسی کنید.

۸. نکاتی را یادداشت‌برداری کنید تا بعد بتوانید در مورد آنها گفت‌وگو کنید

به این ترتیب ما فهمیدیم که هر دوی شما باید برای بازدید خانه حضور داشته باشید و با هم خانه‌های پیشنهادی را ببینید. اما مرحله‌ی بعدی چیست؟

از آنجایی که ممکن است هرکدام از شما در مورد یک خانه دیدگاه‌های متفاوتی داشته باشید، مجبور خواهید بود که بعدها در مورد نکاتی که مد نظرتان بوده گفت‌وگو کنید و ببینید که آیا این مکان برای هردوی شما مناسب است یا باید به راحتی بی‌خیال آن شوید و به جست‌وجوی خود ادامه دهید.

در هنگام گشت و‌گذار در آپارتمان‌های مختلف، یادداشت‌برداری کنید و تمام جوانب منفی و مثبت هر مکان را بنویسید. به این ترتیب وقتی خانه را ترک می‌کنید، می‌توانید با هم تبادل نظر کنید که آیا این مکان دارای مزایای کافی برای شما است یا خیر. به علاوه نکاتی را که در مورد این خانه دوست نداشتید نیز می‌توانید مورد بحث و بررسی قرار بدهید.

۹. برای بحث و جدل آماده باشید

ما می‌دانیم، که شما از آن دست آدم‌ها نیستید… اما باز هم پرداختن به این نکته اهمیت دارد. شما باید بدانید که همه افراد تمایل دارند که در هنگام تصمیم‌گیری در مورد مسائل مهم، بحث و جدل کنند و این کار نسبتا عادی است.

البته که شما باید کاملا محترمانه رفتار کنید، با این حال هر دوی‌تان حق دارید احساسات و نگرانی‌های‌تان را بیان کنید.

بنابراین بحث در مورد مکانی که یکی از شما دوست دارد و دیگری دوست ندارد به خودی خود مشکل‌زا نیست، فقط به یاد داشته باشید که هر دو در یک قایق هستید و هر دو می‌خواهید بهترین آپارتمان را پیدا کنید.

۱۰. حیوانات خانگی را چه کنیم؟

آیا هر دو حیوان خانگی دارید؟ فرقی نمی‌کند که سگ دارید یا گربه، مطمئناً باید همه‌ی مدارک مرتبط با سلامتی آنها و این‌که به طور منظم معاینه شده‌اند را فراهم کنید.

بدیهی است که این اسناد به صاحبخانه احتمالی شما کمک می‌کند تا بفهمد شما با حیوانات خانگی خود چه‌قدر جدی رفتار می‌کنید و آیا در این رابطه مسئولیت‌پذیر هستید یا خیر. به علاوه باید حتی پیش از سر زدن به مواردی که یافته‌اید، مطمئن شوید که صاحبخانه با داشتن یک حیوان خانگی مشکلی ندارد.

۱۱. آیا مکان جدید برای همه اسباب و اثاثیه‌تان جا دارد؟

گاهی اوقات دو نفری که قرار است با هم زندگی‌شان را در یک آپارتمان جدید شروع کنند، این نکته را از یاد می‌برند که یک خانه‌ی کوچک برای همه‌ی وسایل آنها جا ندارد!

شما آدم‌هایی بزرگسال با وسایل شخصی زیاد از جمله لباس، مبلمان، وسایل الکترونیکی و غیره هستید. برخی از شما ممکن است نسبت به بعضی چیزها حساس باشید و ممکن است بخواهید آنها را کنارتان نگه دارید. البته این موضوع به خودی خود اشکالی ندارد که بخواهید برخی از اقلام مورد علاقه‌تان را همراه‌تان به خانه جدید ببرید، اما لازم است که هنگام جست‌وجوی خانه‌ی جدید این نکته را مد نظر داشته باشید.

۱۲. تصمیم بگیرید که آیا در خانه‌تان به یک قسمت مخصوص کار نیاز دارید یا خیر

علاوه بر مسئولیت‌های همیشگی مربوط به خانه و فعالیت‌های سرگرم‌کننده، همه‌ی ما باید کار کنیم. و ما معتقدیم که بسیاری از شما نمی‌توانید بگویید که به محض ترک دفتر و رفتن به خانه، هیچ فعالیتی در رابطه با کارتان در خانه انجام نمی‌دهید.

بعضی از مشاغل مستلزم این هستند که کاملا متمرکز باشید، بنابراین داشتن یک منطقه کاری مشخص یا یک اتاق کوچک در آپارتمان شما بسیار مفید است و به شما در تفکیک کار و سرگرمی در خانه کمک خواهد کرد.

۱۳. روی آشپزخانه متمرکز شوید

هرگز نقش آشپزخانه را در آپارتمان جدید دست کم نگیرید زیرا همان جایی است که تمام جادوی خانه در آن اتفاق می‌افتد.

شما احتمالا در آشپزخانه غذا می‌خورید، قهوه صبح‌تان را می‌نوشید و عصر را در کنار شریک زندگی‌تان به خوردن چای یا نوشیدنی می‌گذرانید. آشپزخانه همیشه جایی است که وقت زیادی را در آن سپری می‌کنید و به ما اعتماد کنید، هیچ چیز دلپذیرتر از داشتن یک آشپزخانه‌ی خوب در خانه نیست.

۱۴. احساسات خود را در هنگام جست‌وجو برای خانه کنترل کنید

این نکته کاملا قابل درک است که هنگام بازدید از خانه باید کاملا خونسرد و آرام باشیم و از پذیرفتن اجاره‌بهایی که برای آن خانه معقول به نظر نمی‌رسد، پرهیز کنیم.

با این حال، هنگامی که ما جایی را پیدا می‌کنیم که واقعاً عاشق آن شده‌ایم، گاهی اوقات به سادگی نمی‌توانیم سکوت کنیم یا لبخند نزنیم و احتمالا خیلی راحت و شاد فریاد می‌زنیم: “این خانه را دوست دارم! همین برای من خوب است!!! ”

بنابراین شما وظیفه دارید که احساسات خودتان و شریک زندگی‌تان را کنترل کنید و در بازدید از خانه‌ها کاملا آرام و خونسرد باشید.

۱۵. سه گزینه برتر خود را فهرست کنید

وقتی همه موارد موجود را دیدید، حتما چند آپارتمان در ذهن دارید که برای شما جذاب‌تر از بقیه به نظر می‌رسند. این امکان وجود دارد که درحال‌حاضر هر کدام از شما آپارتمان‌های مختلفی را در ذهن داشته و برخی از آنها را دوست داشته باشید.

بنابراین حالا وقت آن است که بنشینید و فهرستی از بهترین گزینه‌هایی که دوست دارید تهیه کنید و کنار هم هر دو فهرست را در نظر بگیرید. بهترین راه برای پیدا کردن مکانی مناسب برای شما و شریک زندگی‌تان، صداقت و روی هم گذاشتن همه‌ی نقاط ضعف و قوتی است که در آپارتمان‌های مختلف دیده‌اید!


ترجمه: تحریریه سایت ماه باران -المیراشریفی راد

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید