۲۵ بهترین کشور دنیا در 2020که بهترین کیفیت زندگی را دارند

بازدیدها: 473

۲۵ بهترین کشور دنیا در 2020که بهترین کیفیت زندگی را دارند

۲۵ بهترین کشور دنیا در 2020که بهترین کیفیت زندگی را دارند / این کشورها بر اساس ارزیابی تمام معیارهایی که به موجودیت یک کشور شکل می‌دهند، از کیفیت زندگی گرفته تا فرصت‌های بالقوه‌ی اقتصادی، در میان رتبه‌بندی فهرست بهترین کشور دنیا در ۲۰۱۹ بالاترین عملکرد را داشته‌اند. این رتبه‌بندی که با همکاری گروه BAV، واحدی از شرکت ارتباطات بازاریابی جهانی (VMLY&R) است

۲۵. پرتغال

۲۵ بهترین کشور دنیا در ۲۰۱۹ که بهترین کیفیت زندگی را دارند

کشور پرتغال که در رتبه‌ی ۲۵ این فهرست قرار دارد، به عنوان یکی از بهترین کشورهایی شناخته می‌شود که می‌توان به تنهایی به آن‌جا مسافرت کرد. هم‌چنین، این کشور در فهرست بهترین کشورها از نظر آسایش بازنشستگان جایگاه بالایی در اختیار دارد (رتبه‌ی هشتم).

۲۴. روسیه

۲۵ بهترین کشور دنیا در ۲۰۱۹ که بهترین کیفیت زندگی را دارند

این کشور که هم‌اکنون در رتبه‌ی ۲۴ بهترین کشورهای دنیا قرار دارد، از ۲۰۱۶ تاکنون برای نخستین به جمع ۲۵ بهترین کشورها برگشته است. روسیه به عنوان دومین کشور قدرتمند و دومین کشور تاثیرگذار دنیا شناخته می‌شود.

۲۳. امارات متحده‌ی عربی

امارات متحده‌ی عربی، یکی از لیبرال‌ترین حکومت‌ها در خلیج فارس، در رتبه‌ی ۲۳ بهترین کشورهای دنیا قرار دارد. این کشور دارای رتبه‌ی نخست بهترین کشورها از نظر رفت و آمد مسافر، و رتبه‌ی یازدهم از لحاظ قدرتمندترین کشورهای جهان است.

۲۲. کره جنوبی

کره‌ جنوبی برای دومین سال پیاپی در رتبه‌ی ۲۲ بهترین کشورهای جهان قرار دارد. این کشور به عنوان چهارمین کشور پیشرو و آینده‌نگر، به هشتمین کشور در میان بهترین کشورها برای کارآفرینان شناخته می‌شود.

۲۱. ایرلند

ایرلند رتبه‌ی ۲۱ بهترین کشورهای دنیا را از آن خود کرده است. هم‌چنین، این کشور که به جزیره‌ی زمرد شهرت دارد، با دو پله سقوط نسبت با سال گذشته، در رتبه‌ی سیزدهم بهترین کشورها از لحاظ فراهم بودن شرایط مناسب برای کسب و کار قرار دارد؛ به علاوه، این کشور حقوق شهروندی نیز در جایگاه پانزدهم است.

۲۰. اسپانیا

اسپانیا نه تنها در رتبه‌ی بیستم بهترین کشورها جهان قرار دارد، بلکه هم‌چنین به عنوان یکی از بهترین کشورها برای آدم‌های ماجراجو شناخته می‌شود. این کشور از نظر میراث فرهنگی دارای رتبه‌ی دوم، و از نظر امنیت لازم برای مسافرت به تنهایی دارای رتبه‌ی نخست است.

۱۹. لوکزامبورگ

لوکزامبورگ بر اساس دارا بودن تمام معیارهای لازم برای زندگی خوب، دارای رتبه‌ی ۱۹ است. این کشور علی‌رغم قوانین مالیاتی خاص خود در ۲۰۱۵ به اتحادیه‌ی اروپا ضربه وارد کرد، در رتبه‌ی نخست کشورهایی قرار دارد که شرایط کسب و کاری در آن‌ها مهیا است؛ این کشور از لحاظ بهترین مکان‌ها برای تاسیس دفتر مرکزی کشورهای چند ملیتی در رتبه‌ی سوم قرار دارد.

۱۸. ایتالیا

ایتالیا در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال گذشته با سه پله سقوط در جایگاه هجدهم بهترین کشورهای دنیا قرار گرفته است. این کشور که به خاطر مکان‌های تاریخی فراوان‌، غذاهای متنوع و بین‌المللی، و زیبایی‌های جغرافیایی‌اش مشهور است، از نظر میراث و نفوذ فرهنگی در جایگاه بالایی قرار دارد.

17. بلژیک

بلژیک در نخستین حضورش در جمع بهترین کشورهای دنیا در جایگاه هفدهم قرار گرفته است. این کشور که دفتر مرکزی اتحادیه‌ی اروپا و ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) در آن قرار دارد، از نظر شفافیت اقتصادی و سیاسی در رتبه‌ی دهم قرار دارد و یکی از بهترین‌ کشورها برای ترتیب و پرورش کودکان به شمار می‌رود.

۱۶. چین

چین، یکی از پرجمعیت‌ترین کشورهای جهان، در مقایسه با سال گذشته، چهار رتبه پیشرفت داشته است و هم اکنون در رتبه‌ی شانزدهم بهترین کشورهای دنیا قرار دارد. این کشور به عنوان سومین قدرت جهانی، و هم‌چنین، سومین کشور از لحاظ شروع کسب و کار به شمار می‌آید.

۱۵. سنگاپور

سنگاپور در ۲۰۱۹ در میان بهترین کشورهای جهان در جایگاه پانزدهم قرار گرفته است؛ این کشور از لحاظ سرانه‌ی تولید ناخالص داخلی یکی از بهترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. سنگاپور به عنوان یکی از چهار ببر اقتصادی آسیا، در میان بهترین کشورها برای مهاجرت دارای رتبه‌ی دوم، و در میان بهترین کشورها برای آغاز کسب و کار در رتبه‌ی چهارم جهان قرار دارد.

۱۴. فنلاند

فنلاند برای دومین سال پیاپی در رتبه‌ی چهاردهم بهترین کشورهای جهان قرار گرفته است. هم‌چنین، این کشور در میان پنج بهترین کشورهای دنیا از لحاظ ترتیب و پرورش کودک، شفافیت اقتصادی و سیاسی، و زندگی سبز و سالم قرار دارد.

۱۳. دانمارک

دانمارک، همسایه‌ی جنوبی نروژ، در جایگاه سیزدهم بهترین کشورهای جهان قرار دارد. این کشور از لحاظ بهترین شرایط برای زندگی زنان و پرورش کودکان در جایگاه دوم، و از لحاظ راه‌اندازی کسب و کار در جایگاه پنجم جهان قرار دارد.

۱۲. نیوزلند

نیوزلند در مقایسه با سال گذشته یک پله صعود داشته است و در میان بهترین کشورها دنیا جایگاه دوازدهم را کسب کرده است. سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی آموزش در این کشور به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی در میان کشورهای جهان در جایگاه بالایی قرار دارد؛ به همین خاطر، نیوزلند در میان بهترین کشورها برای آموزش و تحصیل دارای رتبه‌ی سیزدهم است. هم‌چنین، این کشور به عنوان بهترین کشور از لحاظ آسایش و آرامش بازنشستگان محسوب می‌شود.

۱۱. هلند

هلند نسبت به سال گذشته یک پله سقوط کرد و در جایگاه یازدهم قرار گرفت. هلند نخستین کشوری است که ازدواج هم‌جنس را به رسمیت شناخته است و در خصوص مصرف برخی مواد مخدر و سقط جنین سیاست‌های آزاد را در پیش گرفته است. این کشور از لحاظ کیفیت زندگی در جایگاه هشتم دنیا قرار دارد.

۱۰. فرانسه

فرانسه یکی از پربازدیدترین کشورهای دنیا، از لحاظ دارا بودن تمام معیارهای یک زندگی خوب در رتبه‌ی دهم قرار گرفته است. فرانسه از لحاظ تاثیرگذاری فرهنگی رتبه‌ی دوم، و از لحاظ قدرت دارای رتبه‌ی ششم جهان است.

۹. نروژ

نروژ که برای دومین بار عضویت در اتحادیه‌ی اروپا را نپذیرفت، نسبت به سال گذشته سه پله صعود کرد و در جایگاه نهم بهترین کشورهای دنیا قرار گرفت. این کشور از لحاظ حقوق شهروند و شفافیت اقتصادی و سیاسی در رتبه‌ی نخست قرار دارد.

۸. ایالات متحده

ایالات متحده برای دومین سال پیاپی در رتبه‌ی هشتم بهترین کشورهای جهان باقی ماند. این کشور که دارای بزرگ‌ترین اقتصاد جهان و هم‌چنین، قدرتمندترین کشور دنیا است، از لحاظ کارآفرینی در رتبه‌ی سوم و از لحاظ تاثیرگذاری فرهنگی نیز در رتبه‌ی چهارم جهان قرار دارد.

۷. استرالیا

استرالیا از لحاظ دارا بودن تمام معیارهای بهترین کشورهای دنیا در جایگاه هفتم قرار گرفته است. این کشور نیمکره‌ی جنوبی از لحاظ کیفیت زندگی در رتبه‌ی هفتم، از لحاظ تاثیرگذاری فرهنگی در رتبه‌ی هشتم، . هم‌چنین از لحاظ برخی معیارهای دیگر نظیر آموزش و تحصیل و بهترین کشور برای مسافرت به تنهایی در رتبه‌ی دهم قرار دارد.

۶. سوئد

سوئد، یکی از سخاوتمندترین کشورها در زمینه‌ی کمک‌های مالی برای کارهای انسانی در رتبه‌ی ششم بهترین کشورهای جهان قرار دارد. این کشور از لحاظ کیفیت زندگی دارای جایگاه دوم و از نظر مهیا بودن شرایط مناسب برای کسب و کار دارای جایگاه چهارم است.

۵. بریتانیا

بریتانیا در رتبه‌ی پنجم بهترین کشورهای دنیا قرار دارد. این کشور که با مسئله‌ی خروج از اتحادیه‌ی اروپا رو به رو است، در این فهرست و هم‌چنین در زمینه‌ی کارآفرینی نسبت به سال گذشته یک پله سقوط داشته است. ولی از نظر تاثیرگذاری فرهنگی هم‌چنان در رتبه‌ی پنجم دنیا باقی مانده است.

۴. آلمان

آلمان در میان بهترین کشورهای دنیا حائز رتبه‌ی چهارم شده است؛ این کشور از لحاظ کارآفرینی، قدرت، و تاثیرگذاری فرهنگی نیز جزء پنج کشور برتر جهان است. رهبر این کشور، آنگلا مرکل، نیز در میان تمام رهبران جهان، به عنوان یکی از محبوب‌ترین و تایید شده‌ترین افراد شناخته می‌شود.

۳. کانادا

کانادا از لحاظ وسعت، دومین کشور جهان است، و در میان بهترین کشورهای جهان نیز در رتبه‌ی سوم قرار دارد. این کشور از لحاظ کیفیت زندگی در رتبه‌ی نخست، و از نظر مناسب‌ترین مکان برای میزبانی از دفاتر مرکز شرکت‌های بین‌المللی نیز در رتبه‌ی دوم قرار دارد.

۲. ژاپن

ژاپن در مقایسه با سال گذشته، سه پله صعود داشته است، و هم اکنون در رتبه‌ی دوم بهترین کشورهای جهان قرار دارد. این کشور در میان کشورهای آسیایی دارای بالاترین جایگاه است؛ ژاپن از نظر مهاجرت دارای رتبه‌ی پنجم، و از لحاظ آینده‌نگری نیز در رتبه‌ی نخست قرار دارد.

۱. سوییس

سوییس در سه سال پیاپی در جایگاه نخست بهترین کشورهای دنیا قرار گرفته است. این کشور که از لحاظ بی‌طرفی در جنگ در تاریخ شهرت دارد، از نظر حقوق شهروندی در رتبه‌ی سوم، و از نظر مهیا بودن شرایط کسب و کار نیز در رتبه‌ی دوم جهان قرار دارد.


ترجمه: تحریریه سایت مجله ماه باران

۲۵ بهترین کشور دنیا در ۲۰۱۹ که بهترین کیفیت زندگی را دارند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید