نکاتی در انتخاب لباس مجلسی مناسب تیپ بدنی

بازدیدها: 261

خانم ها معمولا زمان زیادی را صرف تصمیم گیری و انتخاب لباس مناسب یک مراسم خاص می کنند. انتخاب لباسی که بتواند اندام شما را زیباتر نشان دهد کمی سخت است. برای این کار باید تیپ بدنی خودتان را کاملا بشناسید. دیگر نگران نباشید بدونیم ۸ تیپ بدنی متفاوت و لباس های مناسب هر کدام از آن ها را در این مطلب توضیح داده است.

تیپ بدنی سیب

انتخاب لباس مجلسی مناسب تیپ بدنی

تیپ های سیب بالاتنه پری  دارند (سینه ها درشت تر از باسن و کمر) از جمله افراد مشهوری که تیپ بدنی سیب دارند  آنجلینا جولی، تایرا بنکس و درو باریمور هستند. اگر می خواهید میهمانان جشن را بهت زده کنید لباس های کمر امپراطوری و لباس هایی که کمر آن ها روی باسن می افتد بپوشید.

تیپ بدنی مثلث برعکس

انتخاب لباس مجلسی مناسب تیپ بدنی

اگر شانه ها پهن تر از باسن و کمر باشد تیپ بدنی شما مثلث برعکس است. مدل ها و بازیگران زیادی دارای تی بدنی مثلث برعکس هستند. مثل رنی زلوگر، دنی مور و نائومی کمبل. لباس های زیادی مناسب تیپ بدنی شما هست اما بهتر است لباس های یقه هفت و دکلته بپوشید. همانطور که می بینید اندام رنی در لباس دکلته بهتر است تا در لباس سمت چپ.

تیپ بدنی ساعت شنی

انتخاب لباس مجلسی مناسب تیپ بدنی

ساعت شنی از بهترین و زیباترین تیپ های بدنی است. باسن و سینه پر و کمر باریک. از افراد مشهوری که تیپ بدنی ساعت شنی دارند می توان به مرلین مونرو، بلیک لیولی، اسکارلت جوهانسون و دیتا ون تیز اشاره کرد. این تیپ های بدنی تقریبا می توانند همه نوع لباسی بپوشند اما اندام آن ها در لباس های مدادی، پیراهن های جذب، کمربند دار، پیراهن ماهی و مدل A-line . همانطور که در تصویر بالا می بینید دیتا ون تیز در پیراهن مدادی بسیار زیبا به نظر می رسد.

تیپ بدنی موز

انتخاب لباس مجلسی مناسب تیپ بدنی

این تیپ های بدنی قدی بلند و لاغر بدون پستی بلندی دارند. از جمله افراد مشهوری که دارای تیپ بدنی موز هستند می توان به آن هتوی و جنیفر گارنر اشاره کرد. این افراد می توانند هر نوع لباسی بپوشند اما در لباس های A-line، مدادی، پپلوم (چین کوتاه دور کمر) و لباس های چند رنگ زیباتر به نظر می رسند. مثل آن هتوی در تصویر سمت راست که در پیراهن چند رنگ زیبایی و ظرافت بیشتری دارد.

تیپ بدنی گلابی

انتخاب لباس مجلسی مناسب تیپ بدنی

اگر باسن کمی بزرگ تر از قسمت های دیگر بدن باشد تیپ بدنی شما گلابی است. مثل افراد مشهوری چون کیم کارداشیان، جنیفر لوپز و شکیرا. شما باید لباسی انتخاب کنید و بالاتنه و پایین تنه را متعادل کند. پیراهن هایی که در قسمت شانه ها گره یا پاپیون دارند، پیراهن های اپل دار و دامن های لاله ای. کیم کارداشیان در تصویر سمت راست با دامن لاله ای زیباتر به نظر می رسد.

تیپ بدنی مستطیل

انتخاب لباس مجلسی مناسب تیپ بدنی

بیشتر لباس ها برای این تیپ بدنی مناسب است اما برای زیبایی بیشتر بهتر است لباس های یقه قایقی، یقه قلبی، مدادی و کمربند دار انتخاب کنند. همانطور که می بینید کامرون دیاز در تصویر سمت راست با لباس یقه قایقی زیباتر به نظر می رسد تا تصویر سمت چپ.

تیپ بدنی قاشقی

انتخاب لباس مجلسی مناسب تیپ بدنی

تفاوت تیپ بدنی قاشقی با تیپ بدنی گلابی در بزرگ تر بودن قسمت بالای باسن است. مثل بیانسه. لباس های مناسب این تیپ بدنی لباس های مدادی با بالاتنه پفی و چین دار است.

تیپ بدنی لوزی

انتخاب لباس مجلسی مناسب تیپ بدنی

این تیپ بدنی معمولا روی کمر و باسن حجیم تر هستند تا در قسمت شانه ها و سینه. این افراد باید لباس هایی انتخاب کنند که با کمربند قسمت کمر را فشرده تر می کند. البته لباس های دکلته و یقه هفت هم مناسب هستند. کیت وینسلت از جمله افراد دارای تیپ بدنی لوزی است و همانطور که می بینید در پیراهن دکلته اندام او زیباتر نشان داده می شود.

اکنون با توضیحاتی که داده شده می دانید تیپ بدنی خودتان چیست و برای جشن ها و مناسبت های خاص چه نوع لباسی را باید انتخاب کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید