زندان هایی که سختی در آن ها معنایی ندارد

بازدیدها: 253

در تصور همه ما زندان برابر است با جریمه و شرایط سخت و طاقت فرسا. اما زندان های زیادی در دنیا وجود دارند که این ذهنیت را به کلی لغو می کنند و شاید بتوان اسم زندان های پنج ستاره را روی آن ها گذاشت. کشورهایی که در آن زندان ها برای بهنجار سازی خشونت آمیزترین متخلفان ساخته شده اند و بیشتر به یک مکان تفریحی شباهت دارند تا زندان. این زندان ها امکانات زیادی دارند. مثل باشگاه بسکتبال، میز بیلیارد و خیلی موارد دیگر…

در این جا با چندین زندان دنیا آشنا شوید که سختی در آن ها معنایی ندارد.

آزادترین زندان های دنیا

زندان سومنلینا در فنلاند هیچ سیم خارداری برای تعیین مرز برای زندانیان ندارد و فقط یک حصار چوبی کوتاه دارد و به زندان آزاد معروف است.

آزادترین زندان های دنیا

زندان هالدن در نزدیکی نروژ به زندانیان اجازه می دهد آشپزی کنند، ویدیوگیم بازی کنند،  حلقه پرتاب کنند و روی تخت های دونفره بخوابند. اتاق های این زندان بیشتر از این که شبیه به سلول باشند به خوابگاه دانشجویی شباهت دارند. در این زندان با مجرمین مثل آدم های عادی رفتار می شود تا بتوانند با ذهنیت سالم تری به جامعه بازگردند.

آزادترین زندان های دنیا

زندان اصلاحات اوتاگو در نیوزیلند بیشتر از این که به زندان شباهت داشته باشد به اتاق خواب نوجوان ها شباهت دارد. در این زندان تجهیزات سلامتی و کتابخانه هم وجود دارد تا زندانی احساس کند که عضوی از جامعه است.

آزادترین زندان های دنیا

زندان سن پدرو واقع در لاپاز بولیوی به مدت ۲۰ سال است که حکم یک شهر کوچک برای ۳۰۰۰ زندانی و خانواده های آن ها دارد. مجرمین در این زندان که زندانبان مشخصی ندارد همراه با خانواده هایشان زندگی می کنند و می توانند روزها آزادانه بیرون از سلول هایشان در خیابان ها آزادانه بچرخند. در این زندان هتل هایی هم برای میهمان ها ساخته شده است.

آزادترین زندان های دنیا

پناهندگان زیادی به هلند روی می آورند. بنابراین هلند با هجوم پناهندگان شروع به اسکان آن ها در زندان “د کوپل” کرده است. د کوپل که به دلیل کاهش جنایت در این کشور بسته شده بود اکنون به یک پناهگاه برای پناهجویان تبدیل شده است.

آزادترین زندان های دنیا

مرکز دادگستری اتریش هیچ شباهتی به زندان های دیگر دنیا ندارد. این زندان منحصر به فرد توسط فردی به نام جوزف هوهنسین طراحی شده است. دو کتیبه در ورودی این زندان وجود دارد که هر کدام حقوق زندانیان در باب  انسانیت و احترام را تایید می کند.

آزادترین زندان های دنیا

زندان آرانجوئز در اسپانیا به زندانی ها اجازه می دهد همراه با فرزندانشان در زندان بمانند. این زندان شامل شخصیت های کارتونی روی دیوارها، مهدکودک و زمین بازی برای کودکان است تا کودکان نتوانند تشخیص دهند که والدینشان پشت میله های زندان در اسارت هستند.

آزادترین زندان های دنیا

مالک زندان پوندوک بامبو در اندونزی  زنی است که اتاق های لوکس آن را به فروش می گذارد. خیلی از زندانی ها به طور غیرقانونی به این اتاق ها راه پیدا می کنند.

آزادترین زندان های دنیا

زندان Her Majesty یا HMP در ولز اگر درب های قفل شده نداشت میشد به چشم یک مدرسه عمومی به آن نگاه کرد. در این زندان کلاس های متفاوتی تشکیل می شود، باشگاه، میز بیلیارد و میز پینگ پونگ وجود دارد.

آزادترین زندان های دنیا

زندان سولنتونا در سوئد به زندانیان اجازه می دهد آشپزی کنند، تلویزیون تماشا کنند و در باشگاه ورزش کنند. تجهیزات این زندان مثل زندان های فنلاند و نروژ به منظور اصلاح و توانبخشی زندانیان ترتیب داده شده اند.

آزادترین زندان های دنیا

جمعیت زندان چمپ دالان در نروژ در سال های اخیر رو به افزایش است. بنابراین دولت برای بازسازی این زندان ۴۰ میلیون دلار هزینه کرده است. در این زندان بازسازی شده اتاق های جادارتر و آرام تری برای زندانیان ساخته شده است.

آزادترین زندان های دنیا

در زندان بستوی در نروژ زندانیان دوره محکومیتشان را در جزیره ای خصوصی به کشاورزی، ماهیگیری، اسکی، تنیس و سوارکاری می پردازند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید