شانزده نکته و تجربه جالب در فرودگاه و پرواز، بهترین دستورالعمل از کسی که پرواز را بیشتر از تاکسی تجربه کرده است!

بازدیدها: 192

 

 1. راحت‌ترین لباس‌هایتان را بپوشید چرا که احتمالاٌ به مدت چهار ساعت و شاید بیشتر در حال پرواز خواهید بود. اگر تابه حال این نکته را در ذهن نداشته‌اید، ازین به بعد هر بار به آن خواهید اندیشید.

 2. هنگامی که به فرودگاه می‌رسید هر اندازه دیرتر پذیرش check-in شوید بهتر است. هر چقدر به انتهای صف نزدیک‌تر باشید، افراد بیشتری پیش از شما واردشده‌اند و در نتیجه چمدانتان دیرتر به قسمت بار هواپیما خواهد رفت. اثر معکوس را هنگام تخلیه بار مشاهده خواهید کرد و شما جزء اولین نفراتی هستید که چمدان خود را از ریل تحویل خواهید گرفت.

 3. در صورت عدم خرید بلیط برگشت، یک اپلیکیشن بلیط هواپیما روی لپ‌تاپ یا تلفن همراه خود داشته باشید چرا که برنامه‌های بازگشت شما قابل‌تغییر هستند. بجای صرف هزینه روی تاریخ‌های نامعین، از وب‌سایت دیجی چارتر  http://digicharter.ir جهت تسهیل رزرو پروازهای خود استفاده کنید.

 4. هنگام عبور از ورودی‌های فلزیاب، به مأمورین حراست برخورد مؤدبانه‌ای داشته باشید تا از حساسیت آن‌ها کاسته شود. مقتدر باشید تا اشتیاق شما آن‌ها را از اتلاف یک روز دیگر از وقتتان بازدارد. گاهی هنوز به علت شعف بعد از گذر از گیت برای بررسی دوباره بازگردانده شده‌ام!

 5. راهی کتاب‌فروشی شوید و با بررسی لیست ده کتاب برتر خلاقیت خود را افزایش دهید. نگاهی عمیق تر به آن‌هایی که کتاب‌های تخیلی می‌خرند بیاندازید.

 6. پول‌های خرد درون جیب‌هایتان را خرج کنید! در سرزمین مقصد آن‌ها به درد شما نمی‌خورند و مجبور خواهید بود دائماً پول‌های خردتان را از سکه‌های خارجی جداسازی کنید. قبل از ترک مبدأ در فرودگاه خرید کنید و تمام سکه‌هایتان را پرداخت کرده باقی آن را با کارت اعتباری بپردازید.

 7. با فروشندگان خرد خوش‌رفتار باشید. شاید نفر قبل از شما به علت عجله با آن‌ها رفتاری نامناسب داشته و لبخند شما بتواند روزشان را تغییر دهد.

 8. گذرنامه خود را برعکس در دستتان نگهدارید. مرموز باشید و افراد را در حدس و گمان بگذارید!

 9. تلفن همراهتان را در فرودگاه هنگام انتظار برای پرواز شارژ نمائید. نمی‌توان با اطمینان گفت په زمانی دوباره امکان دسترسی به منبع الکتریسیته خواهید داشت. پس تا وقتی که این امکان وجود دارد از آن بهره ببرید.

 10. پیش از سوارشدن به هواپیما از سرویس بهداشتی فرودگاه استفاده کنید.

 11. آخرین فردی باشید که سوار می‌شود. هیچ دلیلی برای در صف ماندن وجود ندارد زیرا کسی جای شما را نخواهد گرفت و اگر چمدان خود را تحویل داده‌اید هواپیما بدون شما فرودگاه را ترک نمی‌کند. نام شما را در صورت تأخیر در بلندگو صدا خواهند زد.در انتها وارد شوید تا در میان جمعیتی که در راهروها مشغول قرار دادن وسایل خود هستند و ردیف‌های الفبایی را دنبال می‌کنند گیر نیفتید.

 12. از مهماندار که برای خوشامدگویی به مسافران کنار در ایستاده بخواهید تا در صورت تمایل صندلی خالی کنار پنجره و یا دیوار به شما نشان دهد. شماره صندلی‌تان را به او نشان دهید. برای او شرح دهید که در صورتی که سرتان را به دیواره تکیه دهید در طول پرواز قادر به خوابیدن خواهید بود. اگر صندلی خالی موجود باشد قبل از پرواز شما را راهنمایی خواهد کرد.

 13. به مهماندار لبخند موقرانه و صمیمانه بزنید. به این ترتیب مطمئن خواهید بود او به خاطر سپرده که بازگشته و شما را از وجود صندلی دلخواهتان باخبر می‌کند.

 14. گوشی‌های خودتان را به همراه داشته باشید. فروشندگان زیادی سعی خواهند کرد انواع آن را به شما بفروشند که معمولاً گشاد هستند. مال خودتان همیشه بهتر عمل می‌کند.

 15. در صورتی که بتوانید از اشتراک گوشی‌ها استفاده کنید می‌توان از موسیقی فرد همراه در سفر و یا نفر کنار شما مثل یک کنسرت دو نفره لذت برد.

 16. هنگام رسیدن به مقصد به ترتیب پیاده شوید. اما هنگامی‌که به ورودی رسیدید بر سرعت راه رفتن خود بیفزایید. همه افراد مسیر مشترکی با شما دارند پس تمام کاری که باید انجام دهید آن است که از همه سریع‌تر باشید تا در صف کنترل گذرنامه صد و پنجاه نفر جلو بیفتید

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید